Noviny Broumovska - zima 2014

Broumovsko v zimě nespí

Zimní procházky přírodou i městy, skály pod třpytivou peřinou a neotřelé kulturní zážitky vám v zimním období nabízí region pískovcových skal a barokních památek. Skály dokáží v zimě neuvěřitelné věci. Vrcholky jednotlivých skalních útvarů se schovají pod třpytivé čepice, potůčky a malé vodopády se změní v pozoruhodné ledopády. Zimní skalní dobrodružství je tak trochu adrenalinovým zážitkem.
A jsou tu i novinky: v roce 2014 se podařilo otevřít rozhledu na Čapím vrchu (skvělý pěší výlet i pro rodiny s dětmi třeba z Bischofsteinu) a zrekonstruovat horolezeckou chatu. Pokud vás při pěší procházce
zastihne vichřice nebo intenzivní sněžení, nezoufejte. 

Broumovsko si užijete i v nepříznivém počasí. Jen kousek od prohlídkového okruhu v Adršpašských skalách se nachází nově otevřený zámek Adršpach s expozicí prvního horolezeckého muzea v České republice a ukázkou výstavy Play Broumovsko. Jedinečnou výstavu Play Broumovsko pak spatříte do konce února roku 2015 v areálu textilních závodů Veba a. s. v Broumově. Přijďte rozvíjet svou fantazii, hru a tvořivost prostřednictvím interaktivních objektů od předních českých i zahraničních umělců. Sahat na exponáty je zde přísně povoleno a navíc se můžete občerstvit v prostředí příjemné kavárny Veba play a nakoupit si suvenýry v tzv. regioshopu. Co takhle zahrát si bowling, zastřílet na střelnici nebo si odpočinout v solné jeskyni? To vše a ještě mnohem více zažijete ve „fabrice na zážitky“ v Meziměstí, navštívit zde můžete třeba restauraci Švejk s výbornou kuchyní. Děti určitě potěší celoročně otevřené Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují s výstavou betlémů, která trvá až do ledna roku 2015. A pozor! Celoročně je nově otevřen také broumovský klášter. Vyzkoušejte si během prohlídkového okruhu, jaké to bylo žít v zimě za zdmi kláštera. Dobrá rada: chce to čepice,  rukavice a další teplé oblečení s sebou. 

Víte, že běžkařské trasy jsou upravovány na Bischofsteině, území Policka i v okolí skalních oblastí? Využijte náš tip na výlet, protáhněte své tělo a užijte si krásy skloubení sportovního zážitku a úchvatné přírody. Také u nás naleznete kopce na sjezdové lyžování, a dokonce i lanovky, stačí si jen vybrat, jestli vyzkoušíte prudší svahy anebo třeba naučíte děti lyžovat na mírných kopečcích. 

Otevřete noviny a přečtěte si třeba také o skalní horolezecké záchranné službě, získejte tipy na výlety do polského příhraničí, nechte se inspirovat k návštěvě zajímavých akcí v regionu nebo si uvařte regionální recept. Broumovsko vás uchvátí i v zimě.

Dokumenty ke stažení

Celé číslo zimních novin Broumovska si můžete stáhnout z tohoto odkazu. (pozor velikost souboru je 6,8 MB)

Společnost pro destinační management Broumovska

Společnost pro destinační management Broumovska

Klášterní 1
550 01 Broumov
telefon: +420 491 521 282

Kontakní osoba:
Manažer SDMB
Kateřina Agnolozzi
e-mail: katerina.agnolozzi@broumovsko.cz
telefon: +420 491 521 282

Zimní noviny Broumovska

Vítejte u nás! V kraji pískovcových skal a barokních památek. V krajině, kde se snoubí jedinečné, divoké přírodní scenérie s krásou a majestátností kulturního dědictví. V krajině, kde si volné chvíle užijí rodiny s dětmi, vyznavači sportovních i kulturních zážitků, aktivní turisté i ti, kdo touží po odpočinku v krajině s neopakovatelným Géniem Loci.Podívejte se na noviny v PDF formátu (4 MB)

Najdete nás na Facebooku

Sledujte aktuální dění na Broumovsku a objevujte pozoruhodná místa i příběhy - více zde

Regionální operační program NUTS II Severovýchod

Partner:
Partner / Město Broumov