Noviny Broumovska - zima 2010

Rozhýbejte se na Broumovsku

Užijte si pestrou nabídku aktivního odpočinku během zimy

V zimním období nabízí Broumovsko širokou škálu sportovního vyžití v celém regionu. Na své si přijdou nejen milovníci sjezdového lyžování a běžkařských tras.

Své tělo můžete rozhýbat na mnoha upravovaných běžeckých trasách rozprostřených po celém regionu. Oblíbenými běžkařskými místy jsou Broumovské stěny a polské Stolové hory, kde si nádhernou zimní přírodu vychutnáte na několika desítkách běžeckých stop. Na letošní sezónu se podařilo připravit novou běžkařskou trasu vedoucí přes hranice Machov – Karlów. Můžete vyzkoušet také udržované tratě v okolí Adršpachu a Teplic nad Metují.

Zájemcům o sjezdové lyžování nabízí region čtyři lyžařské areály. Ski areál Kamenec v Teplicích nad Metují je v případě špatných sněhových podmínek udržován umělým zasněžováním a vybrat si můžete hned z několika sjezdových tratí. Nachází se nedaleko centra Teplic nad Metují a na své si zde přijdou i milovníci snowboardu. Dalšími areály jsou lyžařský areál Janovičky, Machov a vlek Nebíčko v Polici nad Metují vhodný zejména pro děti a lyžaře začátečníky.

Náročnější zimní sportovní zážitek si můžete dopřát při výstupu na rozhlednu Ruprechtického Špičáku (880 m n. m.). Na vrcholu budete odměněni překrásným výhledem na panorama Broumovska, za dobrého počasí s dohledem až na Krkonoše, Orlické hory nebo polské Soví hory. Lákadlem pro milovníky přírody a fotografy jsou jistě unikátní ledopády v Adršpašsko-Teplických skalách. Skalní města jsou pro návštěvníky otevřena také v zimní sezóně (na vlastní nebezpečí). Zimní prohlídka skal určitě stojí za to.

Za pozornost stojí také tradiční zimní akce pořádané na Broumovsku. Začátkem každého roku hostí Janovičky u Broumova závody psích spřežení. Jak vypadá táboření v zimě, vyzkoušíte při akci zimní táboření na Hvězdě nebo se můžete zúčastnit každoročního běžkařského přejezdu Javořích hor.

Pro ty z Vás, kteří neholdují venkovským radovánkám, nabízíme několik variant strávení volného času v zastřešených sportovištích. Nová sportovní hala v Teplicích nad Metují poskytuje špičkové zázemí pro tenis, stolní tenis a squash. Zahrát si tu můžete také kolektivní hry jako je florbal, volejbal nebo sálová kopaná. Mladší čtenáři jistě ocení broumovský Skatepark. Kromě klasického „skatu" může návštěvník vyzkoušet své dovednosti také na horolezecké stěně. Další horolezeckou stěnu mají také v Polici nad Metují. Oblíbený halový sport Richocet si zahrajete v sportovní budově na fotbalovém hřišti v Broumově.

Relaxaci a odpočinek si můžete dopřát v sauně v Polici nad Metují nebo na masážích, které poskytuje hned několik soukromých masérů v celém regionu. Relaxovat můžete také při návštěvě některého z adventních jarmarků, kde naleznete inspiraci na vánoční dárky a můžete zakoupit ručně vyráběné vánoční dekorace. Také v zimě nabízí Broumovsko mnoho zajímavých kulturních tipů, které jistě stojí za pozornost. Broumov v únoru navštíví Věra Špinarová, polický rodák Václav Hybš potěší své fanoušky tradičním vánočním koncertem v Polici nad Metují a příznivci divadelních představení se mohou těšit na divadelní soubor Ypsilonky nebo na intimní divadlo Dáši Bláhové.

Sportovní vyžití a relaxace jsou na Broumovsku bohatě zastoupeny. Z možností, které region nabízí, si určitě vybere každý návštěvník podle své chuti, zájmu nebo zaměření. Pohádková krajina nabízí své kouzlo každému, kdo nás v zimním období navštíví.

Dokumenty ke stažení

Celé číslo zimních novin Broumovska si můžete stáhnout z tohoto pdfodkazu. (pozor velikost souboru je 4 MB)

Společnost pro destinační management Broumovska

Společnost pro destinační management Broumovska

Klášterní 1
550 01 Broumov
telefon: +420 491 521 282

Kontakní osoba:
Manažer SDMB
Kateřina Agnolozzi
e-mail: katerina.agnolozzi@broumovsko.cz
telefon: +420 491 521 282

Zimní noviny Broumovska

Vítejte u nás! V kraji pískovcových skal a barokních památek. V krajině, kde se snoubí jedinečné, divoké přírodní scenérie s krásou a majestátností kulturního dědictví. V krajině, kde si volné chvíle užijí rodiny s dětmi, vyznavači sportovních i kulturních zážitků, aktivní turisté i ti, kdo touží po odpočinku v krajině s neopakovatelným Géniem Loci.Podívejte se na noviny v PDF formátu (4 MB)

Najdete nás na Facebooku

Sledujte aktuální dění na Broumovsku a objevujte pozoruhodná místa i příběhy - více zde

Regionální operační program NUTS II Severovýchod

Partner:
Partner / Město Broumov