Noviny Broumovska - zima 2009

Putování po Broumovsku

Každá oblast naší země je něčímm výjimečná a mimořádná, chráněná krajiná oblast Broumovsko je unikátní prolínáním přírodních krás skalních měst, luk a pohoří s barokními památkami v krajině.

Skrývá se zde téměř nedotčená příroda, mnoho zajímavých přírodních památek, kouzelných scenérií a výhledů do krajiny. I v zimě můžete objevovat Broumovsko za pomocí svých vlastních sil. Záleží jen na počasí, jak náročné výlety Vám umožní. Pak stačí už jen nazout pevné teplé boty, nasadit čepici a rukavice a vydat se tato místa objevovat.Broumovská kotlina je protkána velkým množstvím dobře značených turistických tras a stezek pro rodiny s dětmi, jednotlivce i seniory, které umožòují výlety různé náročnosti.

Zlákat Vás mohou např. hřebeny Broumovských stěn, které se v roce 1956 staly národní přírodní rezervací. Na jejich území naleznete pískovcové hřiby. Nejvyšším vrcholem je Božanovský Špičák. Kromě toho můžete navštívit i oblíbená vyhlídková místa Hvězda a Supí koš, která za jasného počasí nabízejí na české straně pohled na blízké Javoří a Soví hory, na polské straně na Stolové hory, Hejšovinu a Bor. Za jasného počasí dohlédnete i na hory Orlické, Krkonoše či Jeseníky.

Neméně zajímavou lokalitou jsou klidné lesy pohraničních Javořích hor. Jejich nejvyšším bodem je Ruprechtický Špičák, který je vysoký 880 m a na jehož vrcholu najdete volně přístupnou rozhlednu. V této oblasti leží i oblíbená osada Janovičky se dvěma lyžařskými vleky. Na hřebenové cestě nad Janovičkami směrem k Rožmitálu se nachází Třípanský kámen – hraniční mezník z r. 1732 mezi Čechami, Slezskem a Kladskem.

Pískovcová Adršpašsko – Teplická skalní města rozhodně patří k nejkrásnějším místům České republiky. Tento unikátní komplex skrývá rozsáhlé labyrinty skalních stezek a průchody hlubokými soutězkami. Podobné zimní procházky nabízejí lesy stolové hory Ostaš v oblasti Kočičích skal u Police nad Metují. Mezi nejznámější místa zde patří Čertovo auto, Mohyla smrti nebo Zbrojnoš a dvě menší skalní města.

Horní a Dolní labyrint s Kočičím hradem, pokud jste zdatní turisté můžete se hradu vydat z „Bišíku", což je místní název barokního zámečku Bischofstein v Jiráskových skalách u Teplic nad Metují.Výchozím bodem do Broumovských stěn do polského národního parku Stolové hory je obec Machov, nedaleko pěšího přechodu do Polska Machovská Lhota.

Dokumenty ke stažení

Celé číslo letních novin Broumovska si můžete stáhnout z tohoto pdfodkazu.(pozor velikost souboru je 10 MB)

Společnost pro destinační management Broumovska

Společnost pro destinační management Broumovska

Klášterní 1
550 01 Broumov
telefon: +420 491 521 282

Kontakní osoba:
Manažer SDMB
Kateřina Agnolozzi
e-mail: katerina.agnolozzi@broumovsko.cz
telefon: +420 491 521 282

Zimní noviny Broumovska

Vítejte u nás! V kraji pískovcových skal a barokních památek. V krajině, kde se snoubí jedinečné, divoké přírodní scenérie s krásou a majestátností kulturního dědictví. V krajině, kde si volné chvíle užijí rodiny s dětmi, vyznavači sportovních i kulturních zážitků, aktivní turisté i ti, kdo touží po odpočinku v krajině s neopakovatelným Géniem Loci.Podívejte se na noviny v PDF formátu (4 MB)

Najdete nás na Facebooku

Sledujte aktuální dění na Broumovsku a objevujte pozoruhodná místa i příběhy - více zde

Regionální operační program NUTS II Severovýchod

Partner:
Partner / Město Broumov