Noviny Broumovska - léto 2017

Barokní Broumovsko - Benediktinský klášter sv. Václava, Dřevěná škola roubenka, barokní Ivanitská poustevna, drobné sakrální památky, křížové cesty, skalní města v barokní krajině, broumovská skupina kostelů a scenérie přírodních krás, to je kulturní krajina Broumovska.

Unikátní broumovská skupina kostelů vsazená do okolní krajiny v čele s broumovským klášterem dotváří jedinečné „genius loci“ ke zvlněnému reliéfu skal a skalních měst. Všechny stavby pochází z jedné dílny a mluví společným architektonickým jazykem otce Kryštofa a syna Kiliána Ignáce Dientzenhoferových, které na Broumovsko pozval osvícený opat Otmar Zinke. Kostely byly postaveny za velmi krátkou dobu, během pouhých dvacetičtyř let. Jednotlivé kostely dominují kulturní krajině a dotváří překrásné scenérie. Objevovat jejich kouzlo lze při pěších výletech, na kole či v rámci vyhlášených kulturních akcí. Zážitek je to opravdu fascinující. Člověku až zůstane rozum stát, co někdo dokázal za tak krátkou dobu vytvořit. Ať už se ocitnete v Šonově, Ruprechticích, Vižnově, Vernéřovicích, Heřmánkovicích, Otovicích, Božanově, Broumově, Bezděkově nebo v Martínkovicích. Tamější kostel sv. Jiří a Martina jediný pochází z dílny stavitele Martina Allia. Pronikněte do tajů barokní krajiny. Uvidíte, že barokní krajina pro vás bude nesmazatelným prožitkem.

Společnost pro destinační management Broumovska

Společnost pro destinační management Broumovska

Klášterní 1
550 01 Broumov
telefon: +420 491 521 282

Kontakní osoba:
Manažer SDMB
Kateřina Agnolozzi
e-mail: katerina.agnolozzi@broumovsko.cz
telefon: +420 491 521 282

Zimní noviny Broumovska

Vítejte u nás! V kraji pískovcových skal a barokních památek. V krajině, kde se snoubí jedinečné, divoké přírodní scenérie s krásou a majestátností kulturního dědictví. V krajině, kde si volné chvíle užijí rodiny s dětmi, vyznavači sportovních i kulturních zážitků, aktivní turisté i ti, kdo touží po odpočinku v krajině s neopakovatelným Géniem Loci.Podívejte se na noviny v PDF formátu (4 MB)

Najdete nás na Facebooku

Sledujte aktuální dění na Broumovsku a objevujte pozoruhodná místa i příběhy - více zde

Regionální operační program NUTS II Severovýchod

Partner:
Partner / Město Broumov