Noviny Broumovska - léto 2015

Baví vás jedinečné kulturní zážitky? Rádi si vyrazíte na procházku nebo vyjížďku na kole? Anebo chcete poznávat historii? Letní Broumovsko nabízí program pro každého z vás a samozřejmě i pro vaše děti. Stačí si jen vybrat.

Velkou událostí letošní letní sezóny je už 10. ročník festivalu Za poklady Broumovska, který se stal velmi oblíbeným mezi místními i návštěvníky. Genius loci kostelů, kde se koncerty konají, a vynikající interpreti krásné hudby uchvátí každého, kdo se na festival přijde podívat. Koncertů se ode- hraje deset, a to vždy v sobotu v podvečer. Podrobnosti o programu celého festivalu najdete na straně 26 těchto novin. A pokud vás zajímá putování po kostelích tzv. broumovské skupiny, které koncerty hostí, přečtěte si článek na straně 6.

Centrem kulturního dění v regionu je broumovský klášter a jeho zahrada. Citlivá revitalizace tomuto jedinečnému místu prospěla, ostatně přesvědčte se sami. V klášteře se konají rozmanité typy prohlídek – hudební, s Lotrandem, noční, a dokonce také speciální prohlídky, které povede převor břevnovského kláštera Prokop Siostrzonek. Po celý červen navíc bude v klášteře k vidění kopie největší rukopisné knihy na světě
– Codexu Gigas (Ďáblovy bible). Detaily prozradí článek na straně 4.

Dokumenty ke stažení

Celé číslo zimních novin Broumovska si můžete stáhnout z tohoto odkazu.

Společnost pro destinační management Broumovska

Společnost pro destinační management Broumovska

Klášterní 1
550 01 Broumov
telefon: +420 491 521 282

Kontakní osoba:
Manažer SDMB
Kateřina Agnolozzi
e-mail: katerina.agnolozzi@broumovsko.cz
telefon: +420 491 521 282

Zimní noviny Broumovska

Vítejte u nás! V kraji pískovcových skal a barokních památek. V krajině, kde se snoubí jedinečné, divoké přírodní scenérie s krásou a majestátností kulturního dědictví. V krajině, kde si volné chvíle užijí rodiny s dětmi, vyznavači sportovních i kulturních zážitků, aktivní turisté i ti, kdo touží po odpočinku v krajině s neopakovatelným Géniem Loci.Podívejte se na noviny v PDF formátu (4 MB)

Najdete nás na Facebooku

Sledujte aktuální dění na Broumovsku a objevujte pozoruhodná místa i příběhy - více zde

Regionální operační program NUTS II Severovýchod

Partner:
Partner / Město Broumov