Noviny Broumovska - léto 2013

Baroko a benediktini

Rok 2013 je na Broumovsku ve znamení oslav 800 let od příchodu Benediktinů do tohoto malebného kraje. Jejich příchod se datuje od předání darovací listiny krále Přemysla Otakara I. Benediktini, nejstarší mnišský řád západního křesťanství, se zasloužili o rozvoj regionu a vytvoření unikátní kulturní krajiny. Vydejte se s námi na místa, která jsou protkána zajímavou historií spjatou nejen s řádem benediktinů. 

Jedinečné barokní památky

Broumovská skupina kostelů tvoří mimořádný a v mnoha směrech jedinečný památkový komplex, který se letos v turistické sezóně otevře také pro širokou veřejnost. Neváhejte je navštívit. Zejména mladší generace pak ocení umístění QR kódových tabulek přímo u kostelů. Informace tak bude mít každý zájemce stále u sebe. Víte, že v Teplicích nad Metují se nachází barokní zámek a v olivětínském pivovaru Opat bylo zřízeno pohádkové velvyslanectví? Pokud ne, zalistujte novinami, podrobné informace jsou pro Vás připraveny. Klášter v Broumově zve všechny příznivce na tradiční prohlídky, prohlídky s Lotrandem nebo na tajuplné noční prohlídky…Máte odvahu se zúčastnit? 

Aktivní turistika

Baví Vás cyklistika a chcete poznat Broumovsko ze sedla kola? Nechte se pro svůj výlet inspirovat a projeďte si trasy Bike resortu Broumovsko. Vybrat si můžete náročnost i místa, která chcete spatřit na vlastní oči. Na chvíli poutníkem se stanete při pěším výletu „Po stopách Benediktinů“. Po stejné cestě chodili v dřívějších dobách tovaryši, studenti, lapkové i poctiví obchodníci. A nejen to. Na vaši návštěvu se těší v místních muzeích, Bischofsteině i ve Mlýnu Dřevíček. Stačí si jen vybrat cíl Vašeho putování.

Broumovsko regionální produkt® 

Nové regionální potravinářské produkty a výrobky rukodělné výroby jsou od začátku tohoto roku certifikovány značkou regionálních produktů Broumovska. Můžete tak ochutnat skvělé vyzrálé bio hovězí maso z ekofarmy Bošinových, zakoupit si léčivou Lotrandovu mast nebo si odvést krásný suvenýr ze železného drátu z dílny paní Kateřiny Smutné. Podrobné informace o turistických cílech, aktivitách a zajímavostech najdete uvnitř letního vydání. Přejeme Vám pěkné čtení.

Dokumenty ke stažení

Celé číslo letních novin Broumovska si můžete stáhnout z tohoto odkazu. (Pozor velikost souboru je 4 MB)

Společnost pro destinační management Broumovska

Společnost pro destinační management Broumovska

Klášterní 1
550 01 Broumov
telefon: +420 491 521 282

Kontakní osoba:
Manažer SDMB
Kateřina Agnolozzi
e-mail: katerina.agnolozzi@broumovsko.cz
telefon: +420 491 521 282

Zimní noviny Broumovska

Vítejte u nás! V kraji pískovcových skal a barokních památek. V krajině, kde se snoubí jedinečné, divoké přírodní scenérie s krásou a majestátností kulturního dědictví. V krajině, kde si volné chvíle užijí rodiny s dětmi, vyznavači sportovních i kulturních zážitků, aktivní turisté i ti, kdo touží po odpočinku v krajině s neopakovatelným Géniem Loci.Podívejte se na noviny v PDF formátu (4 MB)

Najdete nás na Facebooku

Sledujte aktuální dění na Broumovsku a objevujte pozoruhodná místa i příběhy - více zde

Regionální operační program NUTS II Severovýchod

Partner:
Partner / Město Broumov