Kalendář akcí

Knihovny benediktinských klášterů Broumov a Rajhrad

Středa 17. dubna 2019, 17:00
Klášter Broumov / výstavní prostory u Opatské galerie, 2. patro

vernisáž výstavy

Výstava o historii benediktinského řádu v Evropě a u nás, s důrazem na kláštery v Rajhradě a v Broumově. Bude prezentován architektonický a stavební vývoj jejich areálů především z hlediska historie jejich unikátních a bohatých knihoven, včetně vybudování, vybavení a výzdoby knihovních sálů. Představeny budou knihovní fondy obou klášterů, např. z hlediska původu a provenience knih, dále ukázky vzácných rukopisů i starých tisků, ukázány budou typy knižních vazeb, knižního kování, druhy psacích materiálů i hlavní typografické prvky vyskytující se ve svazcích jednotlivých knihoven. Návštěvníci se seznámí se zásadami  péče o  uložené knihovní fondy i restaurátorskými zásahy na nejvzácnějších svazcích.

Součástí vernisáže bude i projekce filmu

Termín výstavy: 18. 4. – 27. 10. 2019 

Výstava bude přístupná dvakrát týdně v rámci speciálních prohlídek a také jako součást prohlídek klášterního skriptoria.

Výstava je součástí projektu NAKI II Brána moudrosti otevřená. Barokní kulturní dědictví klášterů Broumov a Rajhrad.

Pořádá: Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové, Fakulta restaurování Univerzity Pardubice a Moravská zemská knihovna v Brně, spolu se Vzdělávacím a kulturním centrem Klášter Broumov 


Zpět na kalendář akcí

Společnost pro destinační management Broumovska

Společnost pro destinační management Broumovska

Klášterní 1
550 01 Broumov
telefon: +420 491 521 282

Kontakní osoba:
Manažer SDMB
Kateřina Agnolozzi
e-mail: katerina.agnolozzi@broumovsko.cz
telefon: +420 491 521 282

Zimní noviny Broumovska

Vítejte u nás! V kraji pískovcových skal a barokních památek. V krajině, kde se snoubí jedinečné, divoké přírodní scenérie s krásou a majestátností kulturního dědictví. V krajině, kde si volné chvíle užijí rodiny s dětmi, vyznavači sportovních i kulturních zážitků, aktivní turisté i ti, kdo touží po odpočinku v krajině s neopakovatelným Géniem Loci.Podívejte se na noviny v PDF formátu (4 MB)

Najdete nás na Facebooku

Sledujte aktuální dění na Broumovsku a objevujte pozoruhodná místa i příběhy - více zde

Regionální operační program NUTS II Severovýchod

Partner:
Partner / Město Broumov