Noviny Broumovska - zima 2015

Broumovsko – tady se cítíte jako doma

Pohádková zákoutí třpytivých skal, návštěvy turistických míst otevřených po celý rok, lahodné regionální produkty, zatím nedoceněné přírodní i kulturní zajímavosti a laskavé prostředí. To vše vám kraj pískovcových skal nabízí v zimním období.

Velkým lákadlem v zimě (samozřejmě, pokud se zadaří a sníh opravdu pokryje krajinu bílou peřinou) jsou běžkařské tratě, a to nejen na Broumovsku, ale v celém Kladském pomezí. Projíždět klidnou krajinou ve skvěle upravených stopách není jen báječným sportovním zážitkem, ale pohladí to také vaši mysl. Klidně se vám může stát, že se najednou zastavíte a budete se jen kochat. Vedle kvalitních běžkařských tras láká k návštěvě také vlídné prostředí lyžařských areálů. Doporučujeme vám například rodinný Skiareál Kamenec v Teplicích nad Metují.

Tajemství šonovské sopky
Ledopády a skály oblečené do blyštivých kabátů zimních mrazíků vytvářejí atmosféru jako z pohádky. Zažijete ji při pěších výle- tech ve skalních oblastech, ať už se vydáte do Adršpašsko-teplických skal, na Ostaš nebo do Broumovských stěn. Zimní výlety bývají kvůli častým ledovým plochám o něco více nebezpečné, ale pokud budete dávat pozor, dostane se vám odměny v podobě neobyčejných zážitků. Doporučujeme také vydat se na místa, která zatím nebývají v hledáčku turistů, ale určitě stojí za návštěvu. Víte, že tu máme přes zimu i sopku? Je tomu tak, říká se jí šonovská... Její tajemství můžete odhalit buď na stránkách novin, nebo osobně během příjemného pěšího výletu.

Broumovský klášter a některá další turistická místa regionu nespí ani v zimě. Vydejte se za tajemstvím klášterních zdí, projděte si volně přístupnou a nedávno revitalizovanou klášterní zahradu nebo se za- hřejte v klášterní kavárně chutnou kávou či něčím ostřejším. Brány kláštera jsou pro vás otevřené po celý rok, dokonce i na Vánoce a na Silvestra. K návštěvě zve také Centrum Walzel v Meziměstí – tzv. fabrika na zážitky, Mlýn Dřevíček ve Dřevíči nebo Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují.

Vítězství v soutěži DestinaCZe
Lahodný med, vyzrálé hovězí maso nebo překrásné rukodělné předměty. To vše a mnohem více se pyšní značkou BROUMOVSKO regionální produkt. Mezi nově certifikované výrobky patří Benediktinské oplatky a místní druhy salámů firmy Pejskar. Vydejte se objevovat lokální produkty, na stránkách novin najdete první z tipů na výlet po regionálních produktech.

Lidé se tu cítí jako doma. Důkazem je vítězství celého regionu v soutěži DestinaCZe 2015 - v kategorii „Cítit se jako doma“. Krásná nedotčená příroda, architektonické skvosty a přátelští lidé. To je Broumovsko. Otevřete brány chráněné krajinné oblasti a pojďte poodhalit všechny její poklady. Budeme rádi, když se budete chtít vracet znovu a znovu...

Dokumenty ke stažení

Celé číslo zimních novin Broumovska si můžete stáhnout z tohoto odkazu.

Společnost pro destinační management Broumovska

Společnost pro destinační management Broumovska

Klášterní 1
550 01 Broumov
telefon: +420 491 521 282

Kontakní osoba:
Manažer SDMB
Kateřina Agnolozzi
e-mail: katerina.agnolozzi@broumovsko.cz
telefon: +420 491 521 282

Zimní noviny Broumovska

Vítejte u nás! V kraji pískovcových skal a barokních památek. V krajině, kde se snoubí jedinečné, divoké přírodní scenérie s krásou a majestátností kulturního dědictví. V krajině, kde si volné chvíle užijí rodiny s dětmi, vyznavači sportovních i kulturních zážitků, aktivní turisté i ti, kdo touží po odpočinku v krajině s neopakovatelným Géniem Loci.Podívejte se na noviny v PDF formátu (4 MB)

Najdete nás na Facebooku

Sledujte aktuální dění na Broumovsku a objevujte pozoruhodná místa i příběhy - více zde

Regionální operační program NUTS II Severovýchod

Partner:
Partner / Město Broumov