Otevřené kostely tzv. broumovské skupiny

Otevřené kostely tzv. broumovské skupiny

Pokud byste rádi navštívili kostely tzv. broumovské skupiny, pak vězte, že máte během léta zcela výjimečnou příležitost! Většina těchto sakrálních památek bude otevřena v rámci několika akcí.

Léto otevřených kostelů

Římskokatolická farnost – děkanství Broumov, města a obce Broumovska a Gymnázium Broumov zvou na Léto otevřených kostelů. 
V červenci budou každé úterý a sobotu od 9:00 do 11:30 hodin otevřeny kostely v Božanově, Martínkovicích, Otovicích a v Šonově, od 14:00 do 16:30 hodin kostely sv. Petra a Pavla a sv. Václava v Broumově, Vižňově a Vernéřovicích.
V srpnu budou každé úterý a sobotu od 9:00 do 11:30 hodin otevřeny kostely sv. Petra a Pavla a sv. Václava v Broumově, Vižňově a Vernéřovicích, od 14:00 do 16:30 hodin kostely v Božanově, Martínkovicích, Otovicích a v Šonově. 

Za poklady Broumovska

Festival Za poklady Broumovska otevírá každé léto brány unikátní skupiny broumovských kostelů, které rozezní sobotními podvečerními koncerty renomovaných umělců z České republiky i ze zahraničí. Koncerty začínají vždy v 18 hodin a vstupné je dobrovolné. Výtěžek putuje na péči o architektonicky unikátní kostely, které se zrodily v autorské dílně slavných architektů Dientzenhoferů. Festival pořádá obecně prospěšná společnost Za poklady Broumovska ve spolupráci s Agenturou pro rozvoj Broumovska a Vzdělávacím a kulturním centrem Klášter Broumov.

Varhanní léto 2020

Vyhledat místo
Interaktivní mapa