umístění
Dolní Adršpach 75,
549 52 Adršpach

Začátek: 1.7.2020
Konec: 25.8.2020
Tel.: +420 491 423 979
E-mail: info@zamekadrspach.cz

Výstava díla Erika Buchholze - WIND WAND WUND

Výstava díla Erika Buchholze - WIND WAND WUND

Datum konání: od 1. 7. do 25. 8.
Místo konání: Zámek Adršpach

Výstava WAND WIND WUND představuje práce německého umělce Erika Buchholze, narozeného v roce 1969 v Duryňsku. Buchholz patří mezi ty výtvarníky, kteří se pohybují na pomezí malby a kresby. Ve svých obrazech se soustředí na vyjádření prostoru. Myšlenku či věc, která ho osloví, přetváří do vlastních objektů. V procesu vrstvení je pak krok za krokem utkán celý obraz.

Výstava přibližuje témata ztráty a vykořenění, která jsou i v současnosti velice silná. Na obrazech se nějakým způsobem stále opakuje symbol domu či chalupy, jenž vyjadřuje domov jako útočiště.

Autor touto výstavou přináší svá díla do vlasti svých předků. Rodina jeho matky pochází právě z Adršpachu a Zdoňova. Podává svědectví o charakterech a dlouhém přesgeneračním dozvuku historie.

Současně s výstavou obrazů komponuje autorka a hudebnice Sandra Siegmeier (dlouhodobě žijící v České republice) koncertní program s kompozicemi, které jsou založeny na základě textů básnířky Gertie Hampel-Faltis z Teplic nad Metují či Gustava Leutelta, básníka z Jizerských hor. Uvedení těchto skladeb se uskuteční právě v rámci výstav WAND WIND WUND v České republice.

Výstava probíhá na zámku v Dolním Adršpachu od 1. 7. do 25. 8. 2020, slavnostní setkání s autorem se bude konat v pátek 14. 8. 2020 od 18 hodin v zámku Adršpach.

Celý projekt vznikl za podpory Česko-německého fondu budoucnosti, německého krajanského spolku Broumovska a Společnosti česko-německého porozumění Trutnov – Krkonoše, z. s.

Vyhledat místo
Interaktivní mapa