umístění
Klášterní 1,
550 01 Broumov

Začátek: 11.5.2020
Konec: 30.8.2020

Vendula Chalánková: Knihovna

Vendula Chalánková: Knihovna

Datum konání: 11. 05. – 30. 08. 2020
Místo konání: Dětská galerie Lapidárium / Klášter Broumov

Výstava originální vypravěčky vizuálních příběhů Venduly Chalánkové „KNIHOVNA“ vytváří prostor plný dobrodružství, emocí i experimentů. V prolínavé instalaci z ilustrací, koláží i malovaných obrazů se mísí několik vrstev - návštěvník se může stát postavou, která vystoupila z románu, ale stejně tak si třeba zazpívat podle animované písničky. Objevuje při tom nenápadně svět lidové slovesnosti, knih a knihoven. Výstava zároveň upozorňuje na fakt, že v současné technologiemi přesycené době zažívá kniha jako klasické médium nezasloužený odliv pozornosti.

"Knihovny mám ráda, cítím se v nich totiž moc dobře. Knihoven jsem navštěvovala hodně - od malé troubecké, přes přerovskou, kde už mi byli schopní objednat jakoukoli knihu až po Moravskou zemskou, kterou jsem hojně navštěvovala po dobu studií. Tedy až do požáru bytu, kde mi shořely i zapůjčené knihy. Musela jsem tehdy obstarat potvrzení od hasičů a návštěvy knihovny tím skončily. Ovšem jednu ohořelou bez obálky ještě schovávám. Je to Ruská krasavice Viktrora Jerofejeva, kterou jsem si stejně chtěla nechat," říká Vendula Chalánková.

Vendula Chalánková (*1981) je česká výtvarnice, konceptuální umělkyně a kreslířka komiksových stripů. Vystudovala střední pedagogickou školu v Přerově, v letech 1999 –2006 pak Fakultu výtvarných umění v ateliéru environmentu u Vladimíra Merty a Mariana Pally. Vyrábí brože, výšivky a hračky pod značkou Zvrhlý vkus. V roce 2006 získala cenu Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových. Je zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze či vídeňského Museum für Angewandte Kunst. Více o tvorbě autorky: www.vendulachalankova.cz

Po dobu trvání výstavy nabídneme workshopy a komentovanou prohlídku s autorkou výstavy jak v online světě, tak i v tom skutečném.
Veškeré dotazy k návštěvě výstavy +420 603 271 426 nebo ma@klasterbroumov.cz a sledujte náš Facebook @detskagalerielapidarium.
Těšíme se na Vás (✿◕‿◕✿)

Vyhledat místo
Interaktivní mapa