Místo: Police nad Metují, Masarykovo náměstí 98, 54954 Police nad Metují
Lokalita: Police nad Metují
Začátek: 22. 7. 2021, 19:00

Jan Hábl: Na charakteru záleží - je dobro učitelné?

Termín konání: 22. 7. 2021 od 19:00
Místo konání: Sál ZUŠ, Police nad Metují

Docent Jan Hábl se v loňském roce stal tváří projektu „Komenský 2020“. Jako komeniolog a skvělý pedagog k tomu byl víceméně předurčen. Projekt „Komenský 2020“ – který byl připravován čtyři roky – si kladl jediný cíl: připomenout život, osud a dílo Jana Amose Komenského. A přiblížit ho dnešním lidem.
Přednáška v Polici nad Metují se bude týkat rozvoje osobnosti člověka. V krátké anotaci k výstavě Jan Hábl napsal: „Je člověk ve své podstatě dobrý nebo špatný? Jsme-li dobří, proč děláme špatné věci? Jsme-li špatní, jak bychom (se) mohli naučit dobru? Kdo může učit dobru? Jak se vychovává charakter? A co na to náš ‚učitel národů‘, J. A. Komenský?“ Je vůbec možné učit lidi něco takového, jako je dobro? I na tuto otázku se snažil najít odpověď filozof, pedagog a biskup Jednoty bratrské Jan Amos Komenský.

Místo konání
Police nad Metují

Police nad Metují

Město Police nad Metují se nachází v náchodském okrese. Geologický vývoj tohoto území ovlivnil nejenom vznik unikátní krajinné oblasti, ale podmínil i vznik jednoho z nejvýznamnějších rezervoárů podzemní pitné vody, s významným vodohospodářským využitím

Detail místa
Vyhledat místo
Interaktivní mapa