Lokalita: Police nad Metují
Začátek: 24. 7. 2021, 09:00


Délka trasy vycházky: 10​ km 
Odhadovaná doba: cca 5 hodin
Orientační převýšení trasy: 169 m

Terénní exkurze S geologem po dně Polické křídové pánve

Termín konání: 24. 7. od 9:00
Místo konání: artéský pramen Julinka na Masarykově náměstí, Police nad Metují
Rezervujte si účast na: geopark@broumovsko.cz / tel. 731 190 228
Účastnický poplatek: dospělí 100,- Kč, děti 50,- Kč
Maximální počet účastníků: 20 (pro účastníky platí povinnost dodržování aktuálních proticovidových opatření)

Na prázdninový geoturistický výlet S geologem po dně Polické křídové pánve se vydáme v sobotu 24. července 2021. Vyrazíme v 9:00 hodin od artéského pramene Julinka na Masarykově náměstí v Polici nad Metují.

Z Police nad Metují se vydáme kaňonovitým údolím říčky Ledhujky a strží "U chaloupky" vystoupáme k haltýřům v Bezděkově nad Metují. Kolem lomu Kalabon sestoupíme do meandrujícího údolí Metuje s členitými opukovými skalními stěnami nad říčním proudem. Po horní hraně údolí se přes osadu Zděřina s vyhlídkou na Policko vrátíme zpět na polické náměstí.

Cestou si osaháme různé druhy hornin, které zde vznikly díky druhohornímu moři. V některých skalách a kamenech budeme hledat stopy pravěkých vodních živočichů. Všimneme si, jak voda na skály působí, a jak se místní kámen i voda ve zdejším kraji od nepaměti využívá. A užijeme si krásný letní den.

Místo konání
Police nad Metují

Police nad Metují

Město Police nad Metují se nachází v náchodském okrese. Geologický vývoj tohoto území ovlivnil nejenom vznik unikátní krajinné oblasti, ale podmínil i vznik jednoho z nejvýznamnějších rezervoárů podzemní pitné vody, s významným vodohospodářským využitím

Detail místa
Vyhledat místo
Interaktivní mapa