Lokalita: Police nad Metují
Začátek: 20. 5. 2022, 19:00
E-mail: info@pellyhodomy.cz

Délka představení: 1 hodina a 20 minut

Web: www.pellyhodomy.cz
GPS souřadnice:
50°32'13,937"N
16°14'14,517"E
Vstupné: dobrovolné

Dopis neznámé - představení kyjevského divadla VIZAVI

Představení Kyjevského divadla Vizavi, které získalo Velkou cenu Mezinárodní akademie umění. Účinkují ukrajinští umělci Jevgenij Morozov a Tamara Morozová, kteří byli nuceni opustit domov a našli dočasný azyl na Broumovsku.
 
"Dopis neznámé" je divadelní hra na motivy povídky Stefana Zweiga. Je to hra o dívčí lásce ke slavnému spisovateli. Celý život Neznámá milovala jednoho muže a ten jí nevěnoval pozornost. Porodila mu dítě. A on to ani nevěděl. Stala se prostitutkou, aby nakrmila svého syna. Spal s ní, ale netušil, kdo to je. Když dítě zemřelo, žena mu napsala dopis, ve kterém vypráví o celém svém životě a lásce k němu. Zní hudba Schuberta, Vivaldiho, Čajkovského, Jarreho.
 
Hra se hrála na Ukrajině, v Bělorusku, Rusku (před válkou), Moldavsku, Polsku, Německu.
 

Účinkují:

Tamara Morozova: Divadelní a filmová herečka. Hrála ve 150 ukrajinských a mezinárodních televizních seriálech a filmech. Dramatička. Autorka deseti her, které se hrají v divadlech po celém světě. Dabuje hollywoodské filmy, např. Michelle Pfeiffer ve filmu MARVEL, Tildu Swinton ve filmu Doctor Strange. Tamara byla na Mezinárodním festivalu uznána jako nejlepší herečka v postsovětském prostoru.

Jevgenij Morozov: Působil jako herec v Kyjevském divadle Lesya Ukrajinka. Učitel na Filmové fakultě Divadelního ústavu. Pracoval jako ředitel Kyjevského divadla mládeže. Vytvořil první soukromé divadlo VISAVI na Ukrajině, které existuje 25 let.

Hru uvádíme v ruském jazyce, pro české návštěvníky budou k dispozici libreta v češtině.

Umělci výtěžek z představení odešlou na Ukrajinu, ve prospěch těch, kteří byli nuceni vyměnit působení v kultuře za domobranu apod.

Místo konání
Kolárovo divadlo

Kolárovo divadlo

Kolárovo divadlo je divadlo v obci Police nad Metují postavené v letech 1939–1940 podle návrhu choceňského architekta Čeňka Mužíka ve funkcionalistickém stylu. Pojmenováno bylo podle Josefa Jiřího Kolára, herce

Detail místa
Vyhledat místo
Interaktivní mapa