Vzhůru na Hejšovinu

Délka: cca 13 km
Obtížnost: středně náročná trasa s výstupy

Trasa: Machov – Machovská Lhota – Pod Horou – Pasterka – Velká Hejšovina (Szczeliniec Wielki 919 m) – Pasterka – Machovský kříž – Řeřišný – Machov

Popis: Z městysu v Machově se vydejte po modré turistické značce do Machovské Lhoty. Odtud pokračujte dále po modré po silnici vedoucí do Polska až k místu Pod Horou, kde je kříž a hranice s Polskem. Od hranice již jděte po polských značkách. Vyberte si zelenou turistickou značku, která Vás přes lesní porost zavede do obce Pasterka. Odtud vystoupáte po žluté a pak červené značce na Velkou Hejšovinu se skalním městem a turistickou chatou. Dolů běžte po stejné trase až do obce Pasterka, kde se za obcí napojíte na modrou turistickou značku a dojdete opět do lůna Broumovských stěn – k Machovskému kříži. Od kříže již po červené turistické značce dojdete lesem do Řeřišného a pak dále po červené až do Machova.

Fotografie >>

Společnost pro destinační management Broumovska

Společnost pro destinační management Broumovska

Klášterní 1
550 01 Broumov
e-mail: sdmb@broumovsko.cz
telefon: +420 491 521 282

Kontakní osoba:
Manažer SDMB
Markéta Hanušová
e-mail: marketah@broumovsko.cz
mobil: +420 733 739 728

Letní noviny Broumovska

Barokní Broumovsko - Benediktinský klášter sv. Václava, Dřevěná škola roubenka, barokní Ivanitská poustevna, drobné sakrální památky, křížové cesty, skalní města v barokní krajině, broumovská skupina kostelů a scenérie přírodních krás, to je kulturní krajina Broumovska.Podívejte se na noviny v PDF formátu (7 MB)

Najdete nás na Facebooku

Sledujte aktuální dění na Broumovsku a objevujte pozoruhodná místa i příběhy - více zde

Regionální operační program NUTS II Severovýchod

Partner:
Partner / Město Broumov