Vodárenská věž

Adresa: Klášterní 1,550 01 Broumov
WWW: http://www.klasterbroumov.cz

Čtvercová cihlová dvojpodlažní budova vodárenské věže se stanovou střechou je datována k roku 1860. Objekt sloužil pro účely gravitačního zásobování areálu vodou. Voda z řeky Stěnavy, která teče pod skalním ostrohem, na němž stojí klášter, byla přečerpána do zásobníku ve vodárenské věži a odtud dále distribuována po zahradě. První písemně doložené zmínky o zásobování zahrady vodou pocházejí již z roku 1774. Před věží se kdysi nacházela stavba využívaná jako lázeň pro řeholníky. 

Při nedávné rekonstrukci vodárenské věže, která proběhla v roce 2014, byla vyměněna střecha, střešní okapy a dešťové svody. V zadní části klášterní zahrady kousek od věže tak vzniklo malé náměstíčko s kašnou, lavičkami a funkčním kuželníkem. 

Mapa >>
Fotografie >>

Zajímavá místa v okolí

Společnost pro destinační management Broumovska

Společnost pro destinační management Broumovska

Klášterní 1
550 01 Broumov
e-mail: sdmb@broumovsko.cz
telefon: +420 491 521 282

Kontakní osoba:
Manažer SDMB
Markéta Hanušová
e-mail: marketah@broumovsko.cz
mobil: +420 733 739 728

Letní noviny Broumovska

Barokní Broumovsko - Benediktinský klášter sv. Václava, Dřevěná škola roubenka, barokní Ivanitská poustevna, drobné sakrální památky, křížové cesty, skalní města v barokní krajině, broumovská skupina kostelů a scenérie přírodních krás, to je kulturní krajina Broumovska.Podívejte se na noviny v PDF formátu (7 MB)

Najdete nás na Facebooku

Sledujte aktuální dění na Broumovsku a objevujte pozoruhodná místa i příběhy - více zde

Regionální operační program NUTS II Severovýchod

Partner:
Partner / Město Broumov