Anna Ester Petříková

Kalendář akcí

Vánoční varhanní kocert

Čtvrtek 21. prosince 2017, 19:00
Klášter Broumov, klášterní kostel sv. Vojtěcha

Přijďte si vychutnat jedinečný zážitek varhanního koncertu v podání Anny Ester Petříkové a Viktora Darebného, kteří budou hrát nejen sólově, ale i spolu – tedy čtyřruč a čtyřnož. Tento unikátní zážitek bude přenášen i na plátno v kostele, aby zvukový zážitek umocnil i pohled na hru na tento královský nástroj.

Viktor Darebný se hře na varhany učil nejdříve soukromě u MgA. Michala Hanuše. Během maturitního ročníku Gymnázia Jiřího Ortena začal studovat hru na varhany na Konzervatoři Pardubice. Zde absolvoval v roce 2017 ve třídě prof. Josefa Rafaji. Od října 2017 je posluchačem Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze ve třídě odb. as. MgA. Pavla Černého. Je korepetitorem Učitelského smíšeného pěveckého sboru Tyl v Kutné Hoře, který je nejstarší dosud zpívají sbor na našem území (od r. 1846). Pravidelně vystupuje na sólových koncertech, ale i jako korepetitor různých profesionálnich i amatérských hudebních těles a sólistů. V poslední době se zaměřuje na ctyřruční hru na varhany a společně s Annou Ester Petříkovou tvoří varhanní duo.

Anna Ester Petříková se začala věnovat hudbě na ZUŠ Hronov ve třídách paní učitelek Kláry Bydžovské a Renaty Mědílkové. Nyní je studentkou třetího ročníku hry na varhany ve třídě prof. Josefa Rafaji na Konzervatoři Pardubice. Zároveň studuje v oktávě ve třídě Mgr. Jana Ježka na Jiráskově gymnáziu v Náchodě. Zúčastnila se interpretačních kurzů prof. Jaroslava Tůmy, MgA Pavla Svobody, prof. Suzanne Z’Graggen a prof. Stefana Baiera. Věnuje se koncertní hře na varhany. Nedávno vytvořila s Viktorem Darebným varhanní duo, které se připravuje na Mezinárodní varhanní soutěž ve čtyřruční a čtyřnožní hře Novém Sadci v Polsku.

Vstupné dobrovolné
Výtěžek z koncertu bude věnován na charitativní účely, jsou přeci Vánoce :-)

Fotografie >>

Zpět na kalendář akcí

Společnost pro destinační management Broumovska

Společnost pro destinační management Broumovska

Klášterní 1
550 01 Broumov
e-mail: sdmb@broumovsko.cz
telefon: +420 491 521 282

Kontakní osoba:
Manažer SDMB
Markéta Hanušová
e-mail: marketah@broumovsko.cz
mobil: +420 733 739 728

Letní noviny Broumovska

Barokní Broumovsko - Benediktinský klášter sv. Václava, Dřevěná škola roubenka, barokní Ivanitská poustevna, drobné sakrální památky, křížové cesty, skalní města v barokní krajině, broumovská skupina kostelů a scenérie přírodních krás, to je kulturní krajina Broumovska.Podívejte se na noviny v PDF formátu (7 MB)

Najdete nás na Facebooku

Sledujte aktuální dění na Broumovsku a objevujte pozoruhodná místa i příběhy - více zde

Regionální operační program NUTS II Severovýchod

Partner:
Partner / Město Broumov